Menu

Z wyrazami szacunku. Podziękowania dla podlaskich posłów.

11 czerwca, 2018 - Zerwany strzał
Z wyrazami szacunku. Podziękowania dla podlaskich posłów.

 

 

 

 

Zgodnie z daną obietnicą upublicznienia otrzymanych odpowiedzi, pragnę serdecznie podziękować podlaskim parlamentarzystom, w osobach:

Niezbyt budujące jest, wykazane przez Państwa, zainteresowanie problemami zwykłego obywatela, jednak nie ukrywam, że skala reakcji jest niestety zgodna z moimi oczekiwaniami wobec przedstawicieli moich interesów.

Rozumiem, że zadane pytania mogły wykraczać poza sferę Państwa wiedzy i zainteresowań, jednak czy wszystkie były na tyle problematyczna, aby w zupełności się do nich nie odnieść? Może niech czytelnicy sami odpowiedzą sobie na to pytanie:

  1. Czy uważa Pan stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za uzasadnione przy tworzeniu nowych aktów prawnych?

  2. Czy uważa Pan, że akty prawne mogą być tworzone z naruszeniem prawa?

  3. Czy uważa Pan, że akty prawne mogą działać wstecz?

  4. Czy uważa Pan, że ograniczenie prawa do broni dla praworządnych obywateli będzie mieć jakikolwiek wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obywateli Rzeczypospolitej?

  5. Czy uważa Pan, że dorośli, praworządni i zdrowi na umyśle obywatele Rzeczypospolitej powinni mieć prawo wyboru swojego hobby?

  6. Czy uważa Pan, że prawo do posiadania broni palnej powinno być ograniczane, czy też poszerzane?

  7. Czy poprze Pan projekt zmian w Ustawie i Broni i Amunicji, który będzie poszerzał prawo do posiadania broni dla praworządnych obywateli Rzeczypospolitej?

 

Większość z nich wymagała odpowiedzi Tak/Nie i to by mnie w zupełności zadowoliło, bo świadczyłoby o tym, że jestem dla Was kimś więcej niż oddanym głosem, że moja osoba nie liczy się dla Was jedynie w przeddzień wyborów, kiedy to jesteście gotowi obiecać potencjalnemu wyborcy przysłowiowe gruszki na wierzbie.

Mam nadzieję, że podobnych zapytań dostaliście na tyle dużo, aby dotarło do waszej świadomości, iż strzelectwo w Polsce nie jest tematem marginalnym, że wszyscy my posiadamy większe bądź mniejsze rodziny, w których gronie będziemy dyskutować tematy związane z postawą polityków wobec zwykłego obywatela. Myślę też, że zauważyliście doniesienia prasowe wspominające o tym, że nasze grono stale rośnie.

W przededniu nadchodzących wyborów samorządowych, jeszcze raz dziękuję Wam z całego serca za okazane mi zainteresowanie i poświęcony czas.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz  „Minionek” Lipiński

Edit:

Odpowiedzi otrzymałem od:

Podziel się ze mną swoją opinią.

%d bloggers like this: